فارسی English العربية

سینی و نردبان کابل، اتصالات، متعلقات مربوطه و استراکچر از جنس جی‌آر‌پی

سینی و نردبان کابل، اتصالات، متعلقات مربوطه و استراکچر از جنس جی‌آر‌پی

سینی و نردبان کابل، اتصالات، متعلقات مربوطه و استراکچر از جنس GRP و FRP
سینی کابل برای کابل کشی در سایت ‌های نفتی، پتروشیمی ‌ها، نیروگاه های برق، ساختمان‌های تجاری و صنعتی، کارخانجات و... مورد استفاده قرار می گیرد. سینی کابل از جنس‌های مختلف برای شرایط آب و هوایی متفاوت تولید می گردد. برای هوای سرد و کوهستانی معمولاً سینی کابل‌ها از جنس ورق گالوانیزه (ورق گالوانیزه فابریک)، برای مناطق رطوبتی و گرم از جنس گالوانیزه گرم، برای مناطق اسیدی و رطوبتی از جنس استنلس استیل و یا GRP می باشند. 
این شرکت در سال های اخیر جهت افزایش دوام سینی کابل ها در محیط های اسیدی و پر رطوبت اقدام به تولید سینی و نردبان های کابل از جنس GRP نموده است. محصولات GRP قیمتی ارزان تر و مقاومتی بالاتر نسبت به جنس استنلس استیل دارند. از دیگر مزیت های جنس GRP باید به این موارد اشاره کرد: طول عمر زیاد، مقاومت بالا، مقاوم در برابر خوردگی، مقاوم در برابر آتش، وزن سبک، نصب آسان، نارسانای الکتریکی و ارزان

مشخصات فنی سینی کابل ها از جنس GRP
مواد مورد استفاده برای تولید این محصول، پلی استر رزین، وینی لستر رزین و یا فنولیک رزین می باشد. سینی کابل ها با طول تا ۳ متر قابل ساخت بوده و عرض آنها معمولا بین ۵ تا ۶۰ سانتی متر است. زاویه خمش آنها ۹۰ درجه و ۴۵ درجه بوده و در چند رنگ قابل ارائه می باشند. اعداد ذکر شده معمول پروژه ها بوده و با توجه به نیاز کارفرما، سینی کابل ها در ابعاد و اندازه های دیگر هم قابل تولید می باشند. 

اتصالات سینی کابل
طراحی و تولید اتصالات سینی کابل ها بر اساس شعاع خمش کابل انجام می شود. پیشنهاد اولیه شرکت عالم افروز جهت تولید اتصالات معمولا با شعاع ۳۰۰ میلیمتر بوده اما برای این شرکت تولید اتصالات با هر شعاعی مقدور می باشد. 
فرق سینی کابل و نردبان کابل در میزان تردد هوا است. در نردبان کابل تردد هوا بسیار زیاد بوده و باعث خنک شدن کابل می گردد. به همین منظور از نردبان کابل معمولا در قسمت برق استفاده می شود و برای کابل‌های ابزار دقیق از سینی کابل استفاده می‌‌گردد.

مشخصات فنی نردبان کابل ها
محدوده تولید نردبان کابل‌ها از عرض ۵۰ میلیمتر تا ۶۰۰ میلیمتر می‌‌باشد. ارتفاع دیواره نردبان کابل‌ها وابسته به نوع و اندازه و تعداد کابل‌هایی است که در آن قرار می‌‌گیرد. برای نردبان کابل با عرض ۵۰ تا ۱۰۰ میلیمتر، ارتفاع دیواره را کمتر از ۱۰۰ میلیمتر و برای نردبان کابل با عرض‌های بالاتر از ۱۰۰ میلیمتر، ارتفاع دیواره را ۱۰۰ میلیمتر در نظر می گیرند. البته این نکته حائز اهمیت است که شرکت عالم افروز قادر است با توجه به نیاز کارفرما نردبان کابل با مشخصات دیگر نیز تولید کند.

متریال مورد استفاده در تولید نردبان کابل های جنس grp هم همچون سینی کابل، پلی استر رزین، وینی لستر رزین و یا فنولیک رزین می باشد. نردبان کابل ها با طول تا ۳ متر قابل ساخت بوده و عرض آنها معمولا بین ۱۵ تا ۱۰۰ سانتی متر است. زاویه خمش آنها ۹۰ درجه و ۴۵ درجه و شعاع خمش هم ۳۰ سانتی متر است و در چند رنگ قابل ارائه می باشند. اعداد ذکر شده معمول پروژه ها ست و با توجه به نیاز کارفرما، سینی کابل ها در ابعاد و اندازه های دیگر هم قابل تولید می باشند.