فارسی English العربية

کاندوئیت های جی‌آر‌پی

کاندوئیت های جی‌آر‌پی

لوله برق یا کاندوئیت وسیله‌ای است که به عنوان یک پوشش محافظ عمل کرده و هادی‌ هایی که از درونش گذر داده شده‌اند را در برابر صدمه‌ دیدن سیم یا عایق آن و نیز محافظت افراد در برابر تماس ناخواسته محافظت می کند.
از کاندوئیت های مقاوم در برابر فرسایش زمانی استفاده می شود که لوله های آهنی یا استیل در آن شرایط خاص، عملکردی که موردانتظار و موردنیاز هست را از خود نشان ندهند. در بسیاری از موارد، سایش و خوردگی، داخل خط لوله رخ می دهد. چنین خطوط لوله ای نیاز به تعویض نسبتا مکرر دارد. با توجه به افزایش قیمت آهن، راه حل بهتر و ارزانتر، استفاده از جایگزینی مانند خط لوله GRP ست. مزیت دیگر لوله های GRP زبری سطح کم آنها ست که چندین برابر کمتر از آهن است و این منجر به حساسیت کمتر نسبت به سایش می شود. 

به طور کلی GRP ویژگی های مفید بسیاری دارد. وزن کم با استحکام مکانیکی بالا، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و خوردگی، مقاوم در برابر تغییرات دمایی و اشعه ماورای بنفش، و همچنین سازگار بودن با محیط زیست تنها بخشی از مزیت های این محصولات می باشد. با استفاده از رزین های غیرقابل اشتعال می توان GRP هایی ساخت که ضد حریق هم باشند. 

از دهه ۱۹۵۰، GRP جایگاه ویژه ای در ساخت خط لوله به دست آورده است. کاربردهایی که لوله های GRP می توانند داشته باشند عبارتند از: سیستم های فاضلاب و خطوط آب آشامیدنی، مخازن ذخیره نفتی، لوله های زهکشی، انبارهای برق آبی، سیستم های لوله صنعتی و غیره.
لوله های GRP شرکت عالم افروز مطابق با استاندارد های بین المللی و در اندازه های متنوع ساخته می شوند.