فارسی English العربية

سینی و نردبان کابل، اتصالات و متعلقات مربوطه

سینی و نردبان کابل، اتصالات و متعلقات مربوطه

موارد مصرف سینی کابل

سینی کابل برای کابل کشی در سایت‌های نفتی، پتروشیمی‌ها نیروگاههای برق، ساختمان‌های تجاری و صنعتی، کارخانجات و... مورد استفاده قرار میگیرد. سینی کابل از جنس‌های مختلف برای شرایط آب و هوایی متفاوت است. هوای سرد و کوهستانی معمولاً سینی کابل‌ها از جنس ورق گالوانیزه (ورق گالوانیزه فابریک)، برای مناطق رطوبتی و گرم از جنس گالوانیزه گرم، برای مناطق اسیدی و رطوبتی از جنس استنلس استیل و یا جی آر پی (GRP) میباشد. استاندارد گالوانیزه گرم در ایران معمولاً بر اساس ASTM-123A است و جنس ورق مصرفی نیز معمولأ ST37 یا ورق گالوانیزه فابریک میباشد. این شرکت بر اساس استاندارد IEC61537 کار ساخت سینی کابل‌ها را انجام می‌دهد. سینی کابل‌های استیل معمولاً از جنس304 یا 316 یا304L یا 316L می‌‌باشد که موارد مصرف اینگونه سینی کابل‌ها در سایت‌های نفتی با رطوبت بالا و محیط اسیدی میباشد. در سال‌های اخیر برای محیط‌های اسیدی با رطوبت بالا از سینی کابل با جنس جی آر پی (GRP) استفاده می‌شود به این دلیل که قیمت ارزان‌تر و مقاومت بالاتری نسبت به جنس‌های استنلس استیل دارد.
ضخامت ورق سینی کابل‌ها از 0.8 میلیمتر شروع و تا 2.5 میلیمتر قابل ساخت است.

مشخصات فنی سینی کابل‌ها
محدوده تولید سینی کابل‌ها از عرض ۵۰ میلیمتر تا ۶۰۰ میلیمتر می‌‌باشد ارتفاع دیواره سینی‌ها وابسته به نوع و اندازه و تعداد کابل‌هایی است که در آن قرار می‌‌گیرد. برای سینی کابل با عرض ۵۰ تا ۱۰۰ میلیمتر، ارتفاع دیواره را کمتر از ۱۰۰ میلیمتر و برای سینی کابل با عرض‌های بالاتر از ۱۰۰ میلیمتر ارتفاع دیواره را 100 میلیمتر در نظر میگیرند. البته این نکته حائز اهمیت است که شرکت عالم افروز قادر است با توجه به نیاز کارفرما سینی کابل با مشخصات دیگر نیز تولید کند.
معمولا سینی کابل‌ها در طولهای ۲و3 متر تولید می‌شود. سینی کابلها معمولاً پانچ دار تولید می‌شوند پانچ کاری به این دلیل انجام می‌گیرد که بتوان سینی کابل‌ها را روی ساپورت نصب کرد و در عین حال پانچ کاری باعث تردد هوا شده و باعث خنک شدن کابل در داخل سینی کابل می‌‌گردد. برای اتصال سینی کابل‌ها معمولاً از جوینت بغل بند یا جوینت... استفاده می‌‌شود این شرکت این توانمندی را داراست که سینی کابل‌ها از جنسهای مختلف (ورق گالوانیزه، گالوانیزه گرم، استیل و جی آر پی) را تولید و تمام اتصالات مربوطه را آماده تحویل به مشتری نماید.
دریافت فایل: کاتالوگ تخصصی سینی و نردبان کابل

اتصالات سینی کابل
طراحی و تولید اتصالات سینی کابل‌ها بر اساس شعاع خمش کابل تولید می‌شود. پیشنهاد اولیه شرکت عالم افروز جهت تولید اتصالات معمولاً با شعاع 300 میلیمتر بوده اما برای این شرکت تولید اتصالات با هر شعاعی مقدور می‌‌باشد.
اتصالات در شرکت عالم افروز به دو روش تولید می‌‌گردند:
1-اتصالات جوشی
2- اتصالات پیچ و مهره ای

در روش جوشکاری با توجه به اینکه دو ورق روی هم قرار می‌گیرند و بین آنها را گالوانیزه گرم پوشش نمی‌دهد از لحاظ استاندارد مورد تایید نمی‌‌باشد اما شرکت عالم افروز با تولید اتصالات به صورت یکپارچه و پیچ و مهره ای این مشکل استانداری را مرتفع نموده است. لازم به توضیح است اتصالات جی آر پی به شکل پیچ‌و‌مهره تولید میگردد.

موارد مصرف نردبان کابل

سینی کابل برای کابل کشی در سایت‌های نفتی، پتروشیمی‌ها نیروگاههای برق، ساختمان‌های تجاری و صنعتی، کارخانجات و... مورد استفاده قرار میگیرد. سینی کابل از جنس‌های مختلف برای شرایط آب و هوایی متفاوت است. هوای سرد و کوهستانی معمولاً سینی کابل‌ها از جنس ورق گالوانیزه (ورق گالوانیزه فابریک)، برای مناطق رطوبتی و گرم از جنس گالوانیزه گرم، برای مناطق اسیدی و رطوبتی از جنس استنلس استیل و یا جی آر پی (GRP) میباشد. استاندارد گالوانیزه گرم در ایران معمولاً بر اساس ASTM-123A است و جنس ورق مصرفی نیز معمولأ ST37 یا ورق گالوانیزه فابریک میباشد. این شرکت بر اساس استاندارد IEC61537 کار ساخت نردبان کابل‌ها را انجام می‌دهد. نردبان کابل‌های استیل معمولاً از جنس304 یا 316 یا304L یا 316L می‌‌باشد که موارد مصرف اینگونه نردبان کابل‌ها در سایت‌های نفتی با رطوبت بالا و محیط اسیدی میباشد. در سال‌های اخیر برای محیط‌های اسیدی با رطوبت بالا از نردبان کابل با جنس جی آر پی (GRP) استفاده می‌شود به این دلیل که قیمت ارزان‌تر و مقاومت بالاتری نسبت به جنس‌های استنلس استیل دارد.
ضخامت ورق نردبان کابل‌ها از 0.8 میلیمتر شروع و تا 2.5 میلیمتر قابل ساخت است.

تفاوت بین سینی و نردبان کابل

فرق سینی کابل و نردبان کابل در میزان تردد هوا است در نردبان کابل تردد هوا بسیار زیاد بوده و باعث خنک شدن کابل میگردد به همین منظور از نردبان کابل معمولا در قسمت برق استفاده میشود و برای کابل‌های ابزار دقیق از سینی کابل استفاده می‌‌شود.

مشخصات فنی نردبان کابل‌ها
محدوده تولید سینی نردبان کابل‌ها از عرض ۵۰ میلیمتر تا ۶۰۰ میلیمتر می‌‌باشد ارتفاع دیواره نردبان کابل‌ها وابسته به نوع و اندازه و تعداد کابل‌هایی است که در آن قرار می‌‌گیرد. برای نردبان کابل با عرض ۵۰ تا ۱۰۰ میلیمتر، ارتفاع دیواره را کمتر از ۱۰۰ میلیمتر و برای نردبان کابل با عرض‌های بالاتر از ۱۰۰ میلیمتر ارتفاع دیواره را 100 میلیمتر در نظر میگیرند. البته این نکته حائز اهمیت است که شرکت عالم افروز قادر است با توجه به نیاز کارفرما نردبان کابل با مشخصات دیگر نیز تولید کند.
معمولا نردبان کابل‌ها در طولهای ۲و3 متر تولید، و برای نصب نردبان کابل‌ها بر روی ساپورت از قطعه ای به نام Hold Down Clamp استفاده می‌‌گردد.
دریافت فایل: کاتالوگ تخصصی سینی و نردبان کابل

اتصالات نردبان کابل
طراحی و تولید اتصالات نردبان کابل‌ها بر اساس شعاع خمش کابل تولید می‌شود. پیشنهاد اولیه شرکت عالم افروز جهت تولید اتصالات معمولاً با شعاع 300 میلیمتر بوده اما برای این شرکت تولید اتصالات با هر شعاعی مقدور می‌‌باشد.

اتصالات در شرکت عالم افروز به دو روش تولید می‌‌گردند:
1-اتصالات جوشی
2- اتصالات پیچ و مهره ای

در روش جوشکاری با توجه به اینکه دو ورق روی هم قرار می‌گیرند و بین آنها را گالوانیزه گرم پوشش نمی‌دهد از لحاظ استاندارد مورد تایید نمی‌‌باشد اما شرکت عالم افروز با تولید اتصالات به صورت یکپارچه و پیچ و مهره ای این مشکل استانداری را مرتفع نموده است. لازم به توضیح است اتصالات جی آر پی به شکل پیچ و مهره تولید میگردد.